Het programma voor de Olympische Spelen 2024 in Parijs is definitief! Op deze pagina vind je het complete programma Olympische Spelen 2024 van alle sporten en onderdelen. Omdat er maar liefst 329 medaillewedstrijden, 32 sporten en 48 disciplines zijn, is een gedetailleerd overzicht van het programma te downloaden.
Zo goed als alle onderdelen vinden plaats in Parijs of daar net buiten. Er zullen zo’n 10500 sporters meedoen aan deze Olympische Spelen in Parijs.
Inhoud
- 1 Programma van de Olympische Spelen 2024 in Parijs downloaden
- 2 Belangrijke data voor het programma Olympische Spelen
- 3 Programma wielersport Olympische Spelen
- 3.1 Programma Baanwielrennen
- 3.2 Programma Wielrennen op de weg Olympische Spelen 2024
- 3.3 Programma BMX Freestyle en BMX racen
- 3.4 Programma Mountainbike
- 4 Programma atletiek
- 4.1 Donderdag 1 augustus
- 4.2 Vrijdag 2 augustus
- 4.3 Zaterdag 3 augustus
- 4.4 Zondag 4 augustus
- 4.5 Maandag 5 augustus
- 4.6 Dinsdag 6 augustus
- 4.7 Woensdag 7 augustus
- 4.8 Donderdag 8 augustus
- 4.9 Vrijdag 9 augustus
- 4.10 Zaterdag 10 augustus
- 4.11 Zondag 11 augustus
- 5 Veel gestelde vragen over het programma van de Olympische Spelen in Parijs
Programma van de Olympische Spelen 2024 in Parijs downloaden
- In deze PDF vind je het schema met alle onderdelen van de OS 2024 in Parijs.
- Hier vind je het zeer gedetailleerde volledige programma per sport en per onderdeel
Belangrijke data voor het programma Olympische Spelen
- Openingsceremonie: 26 juli 2024
- Sluitingsceremonie: 11 augustus 2024
Programma wielersport Olympische Spelen
Programma Baanwielrennen
- 05 augustus – Baanwielrennen (17.00 – 19.40 uur)
- 06 augustus – Baanwielrennen (17.30 – 19.55 uur)
- 07 augustus – Baanwielrennen (12.45 – 15.30 uur & 17.30 – 19.50 uur)
- 08 augustus – Baanwielrennen (17.00 – 19.55 uur)
- 09 augustus – Baanwielrennen (14.00 – 15.45 uur & 18.00 – 19.55 uur)
- 10 augustus – Baanwielrennen (17.00 – 19.50 uur)
- 11 augustus – Baanwielrennen (11.00 – 14.15 uur)
Programma Wielrennen op de weg Olympische Spelen 2024
- 27 juli 2024: Individuele tijdrit (14.30 uur – 18.30 uur)
- 3 augustus 2024: Wegrit (11.00 uur – 18.15 uur)
- 4 augustus 2024: Wegrit (14.00 uur – 18.45 uur)
Programma BMX Freestyle en BMX racen
- 30 juli 2024 – BMX Freestyle (14.00 uur – 16.30 uur)
- 31 juli 2024 – BMX Freestyle (14.00 uur – 16.30 uur)– finale
- 1 augustus 2024 – BMX Race (20.30 uur – 22.30 uur)
- 2 augustus 2024 – BMX Race (20.30 uur – 22.30 uur)– finale
Programma Mountainbike
- 28 juli 2024 – Mountainbike (14.00 uur – 16.30 uur)
- 29 juli 2024 – Mountainbike (14.00 uur – 16.30 uur)
Programma atletiek
Het atletiek wordt vanaf 1 augustus tot en met 11 augustus 2024 afgewerkt. Hieronder het schema voor atletiek per dag:
Donderdag 1 augustus
- 7:30 uur: 20km snelwandelen – Heren –Finale
- 9:20 uur: 20km snelwandelen – Dames –Finale
Vrijdag 2 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: 100m meerkamp – Heren – Heats
- 10:10 uur: kogelslingeren – Heren – Kwalificatie A
- 10:15 uur: hoogspringen – Dames – Kwalificatie
- 10:35 uur: 100m – Dames – Pre-series
- 10:55 uur: verspringen meerkamp – Heren
- 11:05 uur: 1500m – Heren – Series
- 11:35 uur: kogelslingeren – Heren – Kwalificatie B
- 11:50 uur: 100m – Dames – Series
- 12:15 uur: kogelstoten meerkamp – Heren
Avond:
- 18:00 uur: hoogspringen meerkamp – Heren
- 18:10 uur: 5000m – Dames – Series
- 18:15 uur: hinkstapsprong – Dames – Kwalificatie
- 18:55 uur: discuswerpen – Dames – Kwalificatie A
- 19:10 uur: 4x400m estafette – Mixed – Series
- 19:45 uur: 800m – Dames – Series
- 20:10 uur: kogelstoten – Heren – Kwalificatie
- 20:20 uur: Discuswerpen – Dames – Kwalificatie B
- 20:50 uur: 400m meerkamp – Heren
- 21:20 uur: 10.000m – Heren –Finale
Zaterdag 3 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: 110m horden meerkamp – Heren
- 10:10 uur: polsstokhoogspringen – Heren – Kwalificatie
- 10:35 uur: 100m – Heren – Pre-series
- 10:55 uur: discuswerpen meerkamp – Heren
- 11:10 uur: 800m – Dames – Herkansing
- 11:45 uur: 100m – Heren – Series
- 12:00 uur: discuswerpen meerkamp – Heren
- 13:40 uur: polsstokhoogspringen meerkamp – Heren
Avond:
- 19:10 uur: speerwerpen meerkamp – Heren – A
- 10:15 uur: 1500m – Heren – Herkansing
- 19:35 uur: kogelstoten – heren –Finale
- 19:50 uur: 100m – Dames – Halve finale
- 20:10 uur: speerwerpen meerkamp – Heren – B
- 20:20 uur: hinkstapsprong – Dames –Finale
- 20:55 uur: 4x400m estafette – Mixed –Finale
- 21:20 uur: 100m – Dames –Finale
- 21:45 uur: 1500m meerkamp – Heren –Finale
Zondag 4 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: 3000m steeple – Dames – Series
- 10:20 uur: kogelslingeren – Dames – Kwalificatie A
- 10:55 uur: 200m – Dames – Series
- 11:00 uur: verspringen – Heren – Kwalificatie
- 11:45 uur: kogelslingeren – Dames – Kwalificatie B
- 11:50 uur: 110m horden – Heren – Series
- 12:35 uur: 400m horden – Dames – Series
Avond:
- 19:05 uur: 400m – Heren – Series
- 19:50 uur: hoogspringen – Dames –Finale
- 20:00 uur: 100m – Heren – Halve finale
- 20:30 uur: kogelslingeren – Heren –Finale
- 20:35 uur: 800m – Dames – Halve finale
- 21:10 uur: 1500m – Heren – Halve finale
- 21:50 uur: 100m – Heren –Finale
Maandag 5 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: 400m horden – Heren – Series
- 10:10 uur: discuswerpen – Heren – Kwalificatie A
- 10:40 uur: polsstokhoogspringen – Dames – Kwalificatie
- 10:50 uur: 400m horden – Dames – Herkansing
- 11:20 uur: 400m – Heren – Herkansing
- 11:35 uur: discuswerpen – Heren – Kwalificatie B
- 11:55 uur: 400m – Dames – Series
- 12:50 uur: 200m – Dames – Herkansing
Avond:
- 19:00 uur: polsstokhoogspringen – Heren –Finale
- 19:04 uur: 3000m steeple – Heren – Series
- 19:55 uur: 200m – Heren – Series
- 20:30 uur: discuswerpen – Dames –Finale
- 20:45 uur: 200m – Dames – Halve finale
- 21:10 uur: 5000m – Dames –Finale
- 21:45 uur: 800m – Dames –Finale
Dinsdag 6 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: 1500m – Dames – Series
- 10:20 uur: speerwerpen – Heren – Kwalificatie A
- 10:50 uur: 110m horden – Heren – Herkansing
- 11:15 uur: verspringen – Dames – Kwalificatie
- 11:20 uur: 400m – Dames – Herkansing
- 11:50 uur: speerwerpen – Heren – Kwalificatie B
- 12:00 uur: 400m horden – Heren – Herkansing
- 12:30 uur: 200m – Heren – Herkansing
Avond:
- 19:35 uur: 400m – Heren – Halve finale
- 19:55 uur: kogelslingeren – Dames –Finale
- 20:07 uur: 400m horden – Dames – Halve finale
- 20:15 uur: verspringen – Heren –Finale
- 20:50 uur: 1500m – Heren –Finale
- 21:10 uur: 3000m steeple – Dames –Finale
- 21:40 uur: 200m – Dames –Finale
Woensdag 7 augustus
Ochtend:
- 7:30 uur: 35km snelwandelen – Mixed –Finale
- 10:05 uur: hoogspringen – Heren – Kwalificatie
- 10:15 uur: 100m horden – Dames – Series
- 10:25 uur: speerwerpen – Dames – Kwalificatie A
- 11:00 uur: 5000m – Heren – Series
- 11:45 uur: 800m – Heren – Series
- 11:50 uur: speerwerpen – Dames – Kwalificatie B
- 12:35 uur: 1500m – Dames – Herkansing
Avond:
- 19:00 uur: polsstokhoogspringen – Dames –Finale
- 19:05 uur: 110m horden – Heren – Halve finale
- 19:15 uur: hinkstapsprong – Heren – Kwalificatie
- 19:35 uur: 400m horden – Heren – Halve finale
- 20:02 uur: 200m – Heren – Halve finale
- 20:25 uur: discuswerpen – Heren –Finale
- 20:45 uur: 400m – Dames – Halve finale
- 21:20 uur: 400m – Heren –Finale
- 21:40 uur: 3000m steeple – Heren –Finale
Donderdag 8 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: 100m horden zevenkamp – Dames
- 10:25 uur: kogelstoten – Dames – Kwalificatie
- 10:35 uur: 100m horden – Dames – Herkansing
- 11:05 uur: hoogspringen zevenkamp – Dames
- 11:10 uur: 4x100m estafette – Dames – Series
- 11:35 uur: 4x100m estafette – Heren – Series
- 12:00 uur: 800m – Heren – Herkansing
Avond:
- 19:35 uur: kogelstoten zevenkamp – Dames
- 19:35 uur: 1500m – Dames – Halve finale
- 20:00 uur: verspringen – Dames –Finale
- 20:25 uur: speerwerpen – Heren –Finale
- 20:30 uur: 200m – Heren –Finale
- 20:55 uur: 200m zevenkamp – Dames
- 21:25 uur: 400m horden – Dames –Finale
- 21:45 uur: 110m horden – Heren –Finale
Vrijdag 9 augustus
Ochtend:
- 10:05 uur: verspringen zevenkamp – Dames
- 10:40 uur: 4x400m estafette – Dames – Series
- 11:05 uur: 4x400m estafette – Heren – Series
- 11:20 uur: speerwerpen zevenkamp – Dames
- 11:30 uur: 800m – Heren – Halve finale
- 12:05 uur: 100m horden – Dames – Halve finale
- 12:30 uur: speerwerpen zevenkamp – Dames
Avond:
- 19:30 uur: 4x100m estafette – Dames –Finale
- 19:40 uur: kogelstoten – Dames –Finale
- 19:45 uur: 4x100m estafette – Heren –Finale
- 20:00 uur: 400m – Dames –Finale
- 20:10 uur: hinkstapsprong – Heren –Finale
- 20:15 uur: 800m zevenkamp – Dames –Finale
- 20:55 uur: 10.000m – Dames –Finale
- 21:45 uur: 400m horden – Heren –Finale
Zaterdag 10 augustus
Ochtend:
- 8:00 uur: marathon – Heren –Finale
Avond:
- 19:10 uur: hoogspringen – Heren –Finale
- 19:25 uur: 800m – Heren –Finale
- 19:40 uur: speerwerpen – Dames –Finale
- 19:45 uur: 100m horden – Dames –Finale
- 20:00 uur: 5000m – Heren –Finale
- 20:25 uur: 1500m – Dames –Finale
- 21:12 uur: 4x400m estafette – Heren –Finale
- 21:22 uur: 4x400m estafette – Dames –Finale
Zondag 11 augustus
- 8:00 uur: marathon – Dames –Finale
Veel gestelde vragen over het programma van de Olympische Spelen in Parijs
Hoeveel wedstrijden bevat het programma van de Olympische Spelen?
Er zijn 329 onderdelen waar medailles te verdelen zijn. In totaal zijn er 48 disciplines en 32 sporten.
Hoeveel sporters doen er mee aan de OS 2024 in Parijs?
Het maximum aantal deelnemers is 10500.
Waar kan ik een overzicht vinden van alle Olympische medaille wedstrijden?
Op onze website vindt u een handig overzicht met alle onderdelen, tijden en medaille wedstrijden. Ons overzicht is in te zien maar ook te downloaden en te printen.
Wanneer is de openingsceremonie?
De openingsceremonie van de Olympische Spelen is op 26 juli 2024. De sluitingsceremonie is 11 augustus 2024.
Op de hoogte blijven van de OS 2024?
Blijf up to date en schrijf je in op de gratis nieuwsbrief over Olympische Spelen 2024 in Parijs